Krakus

Produkowany nieprzerwanie od 1962 roku

Krakus to doskonała wódka czysta, jego unikalna receptura opiera się na dwóch kluczowych elementach – wysokiej jakości spirytusu oraz długim leżakowaniu w specjalnych warunkach, zgodne z wielowiekową polską tradycją. 


Krakus niewątpliwie zaciekawi wszystkich, którzy z sentymentem wspominają dawne czasy.

Wódka Krakus jest produkowana nieprzerwanie od 1962 roku. Jest jedną z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych polskich wódek. Z powodzeniem gości na polskich stołach, będąc nieodłączną częścią rodzinnych uroczystości i towarzyskich spotkań. O wyjątkowości trunków sygnowanych tą marką decyduje także krystalicznie czysta woda

Dostępne pojemności

  • 100 ml

  • 200 ml

  • 500 ml

  • 700 ml

Moc

  • 40 %

Historia marki Krakus

Wódka Krakus jest produkowana nieprzerwanie od 1962 r. i od tego czasu Krakus z powodzeniem gości na polskich stołach, będąc nieodłączną częścią rodzinnych uroczystości i towarzyskich spotkań. O wyjątkowości trunków sygnowanych tą marką decyduje także długie leżakowanie w specjalnych warunkach, zgodne z wielowiekową polską tradycją. Jego unikalna receptura opiera się na dwóch kluczowych elementach – wysokiej jakości spirytusu oraz najczystszej wodzie.

Pierwotna szata graficzna etykiety wódki KRAKUS, została opracowana przez warszawskiego plastyka Andrzeja Heidricha, który był autorem zarówno logotypu Polskiego Monopolu Spirytusowego, jak i popularnego znaku husarza, stałego elementu etykiet „Polmosu". Znak ten został zarejestrowany w Urzędzie Patentowym RP w dniu 29 kwietnia 1963 r.

W roku 1999 zaliczone do grupy najwartościowszych znaków – grupy I – znaki towarowe KRAKUS stały się przedmiotem podziału pomiędzy przedsiębiorstwami grupy Polmos. Zasady podziału określiło porozumienie przedsiębiorstw grupy Polmos. W rankingu znaków towarowych przygotowanym na użytek przetargu, marka KRAKUS zajmowała trzecie miejsce pod względem wartości marki. Zasady podziału sprawiły, że Polmos Wrocław uzyskał prawa do marki Krakus. Kupno marki dało okazję do prac nad przeprojektowaniem wyrobu i zmianą jego wizerunku. Działania w tym zakresie zmierzały do podniesienia standardu technologicznego oraz marketingowego. Sprzyjać temu miało wprowadzenie modyfikacji recepturowych rozszerzających ofertę rynkową w postaci tzw. „Rodziny Krakusa". Wersja Krakus Classic, jako podstawowa, zajęła miejsce o szczebel wyżej w hierarchii, plasując się w grupie wyrobów luksusowych zbożowych. Tę samą formułę zastosowano przy projektowaniu Krakusa Premium z tym, że wykorzystano rektyfikat neutralny, co zapewniło wódce jakość daleko wyższą od przewidzianej normą. W ślad za zmianami recepturowymi przeobrażeniu uległa szata zewnętrzna. Cały wysiłek skupiono na ujednoliceniu logotypu marki oraz indywidualizacji opakowania, które to cechy mają w założeniu wyróżniać ją na rynku oraz wzmóc jej postrzegalność.

Rodzina Krakus – czysta tradycja

Cały świat doskonale wie, że Polacy uwielbiają się dobrze bawić. Są wręcz mistrzami niezapomnianych, towarzyskich spotkań. Świetnym kompanem tradycyjnych imprez jest znany Polakom od lat – Krakus.

Krakus jest produkowany nieprzerwanie od 1962 r. i od tego czasu Krakus z powodzeniem gości na polskich stołach, będąc nieodłączną częścią rodzinnych uroczystości i towarzyskich spotkań. O wyjątkowości trunków sygnowanych tą marką decyduje także długie leżakowanie w specjalnych warunkach, zgodne z wielowiekową polską tradycją. Jego unikalna receptura opiera się na dwóch kluczowych elementach – wysokiej jakości spirytusu oraz najczystszej wodzie. Tradycyjny charakter produktów płynie prosto z polskiej natury.

Rodzina Krakus wciąż powiększa się o nowe warianty, aby odpowiedzieć na potrzeby wszystkich smakoszy.

Tak na przestrzeni czasów, zmieniała się butelka wódki KRAKUS

Poznaj nasze pozostałe produkty

JACK STRONG

Whisky z charakterem

SPRAWDŹ

WHISKY

WÓDKI CZYSTE

Naturalny wybór

SPRAWDŹ

WÓDKI CZYSTE

WÓDKI SMAKOWE

COŚ DLA ODMIANY

SPRAWDŹ

WÓDKI SMAKOWE

LIKIERY

Delikatnie i ze smakiem

SPRAWDŹ

LIKIERY

INNE ALKOHOLE

Doskonałe uzupełnienie

SPRAWDŹ

INNE