o firmie

Historia firmy

Takie były początki…

Pod koniec 1945 roku Państwowy Monopol Spirytusowy przejął we Wrocławiu oddział rektyfikacji i magazyny spirytusu przy ul. Monopolowej, oraz małą rozlewnię wódek przy ul. Traugutta i powołał Wrocławskie Zakłady Przemysłu Spirytusowego. W latach 1946-1947 w zakładach przy ul. Monopolowej wydzielono i zaadaptowano w magazynie spirytusu dwa pomieszczenia: jedno na rozlewnię wódek, a drugie na magazyn wyrobów gotowych.W czwartym kwartale 1947 roku rozlew wódek przeniesiono z ul. Traugutta do zakładów przy ul. Monopolowej, gdzie rozpoczęto butelkowanie wyrobów spirytusowych początkowo na pięciu, a następnie na ośmiu stołach rozlewniczych. Tym samym wrocławskie zakłady w drugi rok swego istnienia wchodziły z produkcją rektyfikatu i wódek czystych.Lata 1950-1960 to okres bezinwestycyjnego wzrostu produkcji i stabilizacji zatrudnienia. Natomiast lata 1962-1964 to lata intensywnych inwestycji.

20 lat później…

Dzięki systematycznie i planowo prowadzonym inwestycjom i modernizacjom procesów produkcyjnych WZPS weszły w okres lat 1970-1990 bardzo dobrze wyposażone, m.in. oddano do użytku nowo wybudowaną halę rozlewniczą wódek, gdzie na początku funkcjonowały dwie, a następnie pięć najnowocześniejszych lini rozlewniczych. Dzięki temu został powiększony asortyment wódek czystych i gatunkowych do około 60 wyrobów. Opracowano własne receptury.

Obecnie…

Akwawit S.A. to jeden z liderów polskiego i europejskiego rynku spirytusowego. Firma powstała z połączenia Kompanii Spirytusowej „Wratislavia” Polmos Wrocław S.A. oraz Przedsiębiorstwa Przemysłu Fermentacyjnego “Akwawit" S.A. w Lesznie. Akwawit S.A. jest wiodącym producentem znanych na całym świecie wódek zbożowych i ziemniaczanych. Produkuje zarówno wódki czyste, jak i niezwykłe, doceniane przez prawdziwych smakoszy, wódki smakowe. Wyjątkowa jakość produktów wynika między innymi z umiejętnego połączenia nowoczesności i tradycji. Alkohole są oparte na tradycyjnych, sprawdzonych recepturach, a ich wytwarzanie odbywa się na najbardziej zaawansowanych technologicznie liniach produkcyjnych. W drodze ciągłego rozwoju firma w 2016 roku uruchomiła nowo wybudowaną rozlewnie wódek, wyposażoną w automatyczną linie rozlewniczą, obecnie o najwyższej wydajności w kraju. W trosce o najwyższy standard produktów zostało uruchomione specjalistyczne laboratorium kontroli jakości, które jest również stale unowocześniane.

Dzięki procesowi rektyfikacji oraz dzięki zachowaniu rygorystycznych norm kontroli na wszystkich etapach produkcji wyroby mają zawsze tę samą, najwyższą jakość. Jej potwierdzeniem są liczne nagrody i certyfikaty. Przykład nagród mogą stanowić medale i wyróżnienia przyznawane na targach spożywczych, a także takie wyrazy uznania jak nadanie wyrobom godła „Dobre, bo Polskie”.

Doświadczenie, tradycja, wspierane każdego dnia nowoczesnymi technologiami, a także znakomitą, wykwalifikowaną kadrą sprawiają, że Akwawit S.A. dynamicznie rozwija się umacnia swoją pozycję. Ciągle zdobywa także nowe rynki, opierając swoją ekspansję na najwyższej jakości oferowanych produktów oraz maksymalnym zaangażowaniu w obsługę Klientów.  Stały rozwój, nowi Klienci, rosnące portfolio produktów to przyszłość Akwawit S. A.

PREZES ZARZĄDU

GRZEGORZ ŚLAK

Prawnik, finansista, a prywatnie miłośnik żużla i piłki nożnej.
W plebiscycie Gazety Krakowskiej został uznany Człowiekiem Roku za profesjonalizm w zarządzaniu firmą, wprowadzanie nowatorskich technologii, skuteczność w zdobywaniu nowych rynków oraz wspieranie kultury i sportu.
W swojej długoletniej karierze zawodowej był członkiem rad nadzorczych oraz prezesem kilku spółek w branży paliwowej, biokomponentów oraz odnawialnych źródeł energii. Zwolennik niekonwencjonalnych rozwiązań technologicznych.

certyfikaty

KZRINiG